Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Kolekcjoner motyli
 Wysłany: 2018-10-17 17:45:13


    

W zbiorach:     


Perwersyjne dziwadełko, które jednak wciąga w swoją oniryczną atmosferę. Mogą razić niekonsekwencje i sposób narracji, prowadzony przez wprawdzie oczytaną w klasyce, ale niewykształconą dziewczynę, która dokonuje błyskawicznych ocen psychologicznych wyszukanym językiem, żeby za chwilę uprościć inną sytuację wulgarnym słowem, ale jednocześnie książka zaciekawia.
I wbrew tematowi nie epatuje okrucieństwem, które jest jakby w tle. W sumie pozycja rozrywkowa.

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Pocieszki
 Wysłany: 2018-10-15 18:46:58


    

W zbiorach:     


Grochola w bardzo dobrej formie!
Lekkie pióro, trafne obserwacje, rzeczy bliskie każdej kobiecie, historie z życia wzięte niosące pociechę i zmuszające do refleksji.
Polecam!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Za zamkniętymi drzwiami
 Wysłany: 2018-10-09 21:58:42


    

W zbiorach:     


Mimo, że książkę czyta się szybko i wzbudza ona emocje, to we mnie bardziej uczucia politowania niż grozy.
Główna bohaterka irytuje, zachowania osób postronnych dość dziwne, zwłaszcza jej rodziców. Zakończenie przewidywalne. Ogólnie do przeczytania w jeden wieczór i zapomnienia nazajutrz

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Chirurgica w Nepalu
 Wysłany: 2018-10-08 19:12:43


    

W zbiorach:     


Książka odważnej kobiety-chirurga, która sama wyruszyła do Nepalu, by pomagać. Szczera opowieść o biedzie i cierpieniu, ale też o pięknie tego kraju. Mnóstwo fotografii i relacji z pierwszej ręki. Kolejny dowód na to, jakimi jesteśmy szczęściarzami, mieszkając w Europie!
Nie tylko dla miłośników Azji!

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Marzenia z terminem ważności
 Wysłany: 2018-10-08 19:05:17


    

W zbiorach:     


Dobrze napisana, skłaniająca do przemyśleń historia o rodzinie i zaczynaniu od nowa. O kobietach, które walczą o siebie i mężczyznach, którzy choć błądzą, dokonują właściwych wyborów.
Styl Magdaleny Witkiewicz i Moniki Szwai. Polecam!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Królowa w Tower : upadek Anny Boleyn
 Wysłany: 2018-10-07 11:13:21


    

W zbiorach:     


Jak napisać rzetelną książkę popularnonaukową z wieloma odniesieniami do tekstów źródłowych, bogatą bibliografią, kilkustronicowymi przypisami i jednocześnie nie zanudzić czytelnika ? To niełatwe zadanie perfekcyjne udało się Alice Weir. Fakt, że książka dotyczy jednego z największych skandali historycznych, który był tysiące razy opisywany zarówno przez beletrystów, dramaturgów jak i naukowców nie zmienia faktu, że dobrze znaną historię czyta się z zainteresowaniem, zwłaszcza, że autorka stawia ciekawą, choć kontrowersyjną tezę której w dużym stopniu sama sobie zaprzecza, że była to pomyłka sądowa, a król nie tyle był motorem intrygi ile uwikłanym w kłamstwa uczestnikiem. Warto zastanowić się nad takim postawieniem sprawy, zgodzić się lub nie, ale koniecznie przeczytać.

lamus


Posty:197

 Dotyczy: Facet z ogłoszenia
 Wysłany: 2018-09-29 23:50:35


    

W zbiorach:     


Relaksująca, z poczuciem humoru. Czyta się z przyjemnością.

lamus


Posty:197

 Dotyczy: Śmiertelny koktajl
 Wysłany: 2018-09-29 23:41:23


    

W zbiorach:     


Dobra, sensacyjna książka. Napisana tak, że nie pozwala pominąć nawet jednego akapitu. Świetnie budowane napięcie. I tylko szkoda, że po tak zbudowanym napięciu końcówka wydaje się trochę miałka.

Zaczytana


Posty:25

 Dotyczy: Żmijowisko
 Wysłany: 2018-09-29 20:02:59


    

W zbiorach:     


Na Żmijowisko czekałam dość długo, więc moja radość, że wreszcie mogę zanurzyć się w lekturze była ogromna. Chwalona i długo oczekiwana książka, zresztą pierwsza tego autora, którą miałam przyjemność czytać. Być może znajdzie ona swoich amatorów, mnie jednak nie przypadła do gustu.
Wprawdzie książkę czyta się szybko, czegoś mi tu zabrakło, czytałam, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało i jak zakończą się poszukiwania dziewczynki. Zakończenie kompletnie zaskakuje. Nie polecam, zawiodłam się na Żmijowisku. Spodziewałam się czegoś innego, nie studium psychologicznego grupy osób z czasów studiów oraz ich obecnych partnerów.
Poszukiwania Ady spadają na drugi o ile nie na trzeci plan. Aczkolwiek są momenty, w których jesteśmy zwodzeni na manowce i już sądzimy, że wiemy co się stało.
Żmijowisko to książka wnikliwie ukazująca życie bohaterów z perspektywy każdego z nich. Wewnętrzne rozterki, życie w obłudzie lub byle jak, aby do przodu i aby zachować pozory, że jest fajnie.

Zaczytana


Posty:25

 Dotyczy: Diabli nadali
 Wysłany: 2018-09-29 19:59:28


    

W zbiorach:     


Diabli nadali, świetny tytuł i dobrze napisana książka z ciekawą fabułą.
Główni bohaterowie czasami wywołują uśmiech na twarzy, a czasami aż chce im się wskazać właściwą drogę.
Monika sekretarka Dagmara Różyka, zwanego w kręgach pracowniczych Diabłem przystojny, inteligentny i okropny babiarz, nie przepuści żadnej kobiecie trudno się oprzeć jego urokowi popada w nie lada kłopoty, gdy okazuje się, że jej szef został zamordowany. Z firmy znika także niezmiernie zainteresowana Diabłem Zdzira Magda Wikcińska, zastępczyni Diabła. Monika staję się wówczas główną i na długi czas jedyną podejrzaną. Z kłopotów próbuje jej się wydostać sąsiad Policjant, z którym Monika wieczorami biega, a który niemrawo zabiega o jej względy. Akcja nabiera tempa, gdy okazuje się, że zamordowanym nie był wcale szef Moniki, a ktoś bardzo do niego podobny. Niczym z rękawa wysypują się sekrety Dagmara, a jego jedyną powierniczką, można rzec przyjaciółką zostaje jego własna sekretarka. Czy uda się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca? Polecam.

50667


Posty:1

 Dotyczy: Gra o wszystko [Film]
 Wysłany: 2018-09-29 09:49:46


    

W zbiorach:     


Świetna narracja, pierwszy raz widziałam film z tą aktorką. Polecam

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Siedź cicho
 Wysłany: 2018-09-24 21:14:15


    

W zbiorach:     


Mimo mojej niechęci do amerykańskich thrillerów sądowych ciekawość co będzie dalej i kto stoi za porwaniem dzieci sędziego przeważyła. Autor zaniedbał trochę wiarygodność psychologiczną głównych postaci, bo chyba żaden sędzia ani jego żona nie mogą być tacy naiwni i postępować równie bezsensownie. Istnieją lepsze dreszczowce, ale da się przeczytać, choć bez wielkich emocji.

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Do wszystkich chłopców, których kochałam
 Wysłany: 2018-09-24 17:40:54


    

W zbiorach:     


Okazuje się, że można pisać o nastolatkach i dla nastolatków bez epatowania seksem, przemocą, wulgaryzmami i bez wykorzystania wątków paranormalnych.
To właśnie taka powieść w starym stylu - o rodzinie, szkole, pierwszych miłościach i czymś tak archaicznym jak listy miłosne.
Polecam i czekam na kolejne części!

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Wszystko, czego pragnęliśmy
 Wysłany: 2018-09-24 17:07:45


    

W zbiorach:     


Giffin tym razem nie tylko o miłości. Tematem są też pieniądze, sekrety, błędy wychowawcze i różnice społeczne.
Wciągająca i mądra opowieść!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Serce królowej
 Wysłany: 2018-09-18 17:51:28


    

W zbiorach:     


Wszyscy słyszeli o bezeceństwach Henryka VIII, lecz jego daleki przodek, Henryk II, niewiele mu ustępował. Bezwzględny, okrutny i sprytny wszedł w konflikt z własnymi synami i żoną, nie wspominając o losie Tomasza Becketta. Czyta się łatwo, a historia średniowiecza sama wchodzi do głowy. W kolejce 3 tom serii.
A rude włosy do tej pory pojawiają się wśród władców i książąt angielskich
Trochę zastrzeżeń do tłumaczki: płocha sarna nie znaczy płochliwa, płocha to lekkomyślna.
A co znaczy "gaszenie mostów między nimi" ???

Niewiedza czy bylejakość ?

28549


Posty:6

 Dotyczy: Wielki ogarniacz życia czyli Jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego
 Wysłany: 2018-09-14 07:38:36


    

W zbiorach:     


Bardzo leciutkie skierowane do kobiet czytadełko. Potrafi rozbawić i czasem sprowokować do pomyślenia "też tak mam!" Fajne obrazki.

57480


Posty:2

 Dotyczy: Coco [Film]
 Wysłany: 2018-09-13 21:49:15


    

W zbiorach:     


Pozycja z przesłaniem o miłości, pamięci, sprawiedliwości i prawdy...po śmierci

57480


Posty:2

 Dotyczy: Gnomy rozrabiają [Film]
 Wysłany: 2018-09-13 21:47:47


    

W zbiorach:     


Nieco "halloweenowa" pozycja z dreszczykiem dla młodego odbiorcy z dydaktycznym przesłaniem i odniesieniami do życia nastolatków w szkole

75597


Posty:1

 Dotyczy: Carcassonne
 Wysłany: 2018-09-12 21:29:45


    

W zbiorach:     


Bardzo fajna gra. Pamiętam tą grę z czasów studenckich i byłam przekonana, że jest to gra raczej dla starszych. Ze zdziwieniem przeczytałam na opakowaniu, że gra jest od 6 lat. I pokazałam tą grę moim dzieciom: piecio i siedmiolatkowi i.... ku mojemu zaskoczeniu zrozumieli zasady, ba nawet zaczęli mnie ogrywać. Tzn. siedmiolatek gra świadomie i świetnie sobie radzi, natomiast młodszy boi się przegrać i chętnie gra ze mną w parze. Jest to generalnie gra strategiczna, buduje się miasta i drogi za które dostaje się punkty, jest też element losowy, losuje się płytki, nigdy nie wiadomo jaka płytka z terenem się trafi. Jeśli chodzi o wykonanie to gra jest niby prosta, plansza na której odliczamy punkty, proste drewniane pionki i piękne płytki z krajobrazem. Dzięki płytkom z krajobrazem budujemy piękne miasta, granice tzn. mury są dobrze spasowane. Trzeba zarezerwować sobie trochę czasu na tę grę, w opisie jest mowa o 35 minutach, nam z rozłożeniem i złożeniem wychodzi koło godziny. Polecam jako grę rodzinną!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: 3096 dni
 Wysłany: 2018-09-08 11:54:47


    

W zbiorach:     


Jak na około 200 stronach opisać pustkę i izolację od świata ? To niełatwe, ale się udało. Zapewne niemała w tym zasługa wspomagających bohaterkę tych zdarzeń dziennikarek. Trudno mówić o walorach literackich, ale książka poza opisem cierpień jakie przeszło dziecko a później już nastolatka przez 8 lat uwięzienia, przekazuje trochę pogłębionych przemyśleń i skłania do zastanowienia.