Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Mija


Posty:594

 Dotyczy: Pozycja obowiązkowa [Film]
 Wysłany: 2019-01-15 18:50:40


    

W zbiorach:     


Może nie obowiązkowa, ale warta obejrzenia historia grupy kobiet, które w założonym przez siebie kółku czytelniczym, biorą na warsztat "50 twarzy Greya". Lektura staje się dla nich zachętą do życiowych zmian.
Mądra i pełna humoru opowieść!

Mija


Posty:594

 Dotyczy: Szczęście spod igły
 Wysłany: 2019-01-15 18:43:39


    

W zbiorach:     


Świetnie napisana klasyczna powieść obyczajowa o kobietach i dla kobiet. O przyjaźni, rodzinie, która przysparza trosk, o miłości i spełnianiu marzeń.
Polecam!

Ewa


Posty:53

 Dotyczy: Serce z piernika
 Wysłany: 2019-01-14 12:06:24


    

W zbiorach:     


Dramat rodzinny, złagodzony miłą, życzliwą atmosferą, nowymi wyborami, odwagą i uczuciami. Warto przeczytać nawet przed świętami - wciągająca i refleksyjna, ale też ciekawa i niebanalna.

Ewa


Posty:53

 Dotyczy: Cztery płatki śniegu
 Wysłany: 2019-01-14 11:56:46


    

W zbiorach:     


Ciekawa, miła, o starszych i nie tylko. Nieco przejaskrawione postaci, ale i tak polecam Humor też jest, ale przede wszystkim wspaniale wprowadza do świąt, ja się cieszę, że przeczytałam w Adwencie, bo mi dała trochę do myślenia... żeby nie było jak z tą staruszką, co spóźniła się na pociąg: Lepiej późno niż wcale

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Podarunek
 Wysłany: 2019-01-14 11:42:37


    

W zbiorach:     


Miła, ciepła, idealna na święta, jeszcze lepiej przed

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Morderstwo w Boże Narodzenie
 Wysłany: 2019-01-14 11:39:37


    

W zbiorach:     


Świetna historia z lat ok. myślę 1970-80. Arystokracja i nie tylko, śnieżny krajobraz, mroźne wieczory, zaskakujące, nieprzewidywalne akcje... Czekam aż moja druga połowa przeczyta, bo nie zrozumiałam puenty... po raz pierwszy, może zbyt późna pora?

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Sezon życzeń
 Wysłany: 2019-01-14 11:30:53


    

W zbiorach:     


Ciekawa, miła, lekka ale niebanalna. O zimie niewiele, natomiast są wybory natury etycznej, uczucie, humor. Czyta się wspaniale.

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Pensjonat
 Wysłany: 2019-01-14 10:56:54


    

W zbiorach:     


Lekki dramat rodzinny, obyczajowy, głównie o osobach starszych, ze świętami w tle. Nie jest "pełną ciepła i serdeczności historią w mroźny wieczór" - okropne głupstwa wypisano o magii świąt na okładce: Wydawnictwo literackie 2011.

Lamika


Posty:447

 Dotyczy: Hipnotyzer
 Wysłany: 2019-01-12 16:28:35


    

W zbiorach:     


Gdybym kierowała się okładką, nie wzięłabym nawet do ręki tej książki, sądząc, że to jakiś "bestseller" kategorii ostatniej. Natomiast znając już pseudonim autorów, byłam spokojna, że owszem - to sensacja, ale na niezłym poziomie. Wprawdzie irytujące są przekomarzanki małżeńskie głównych bohaterów a zwłaszcza irracjonalne zachowania żony, ale sama intryga jest zagmatwana, mylnych tropów sporo a kumulacja zdarzeń w końcówce galopująca. Czyta się z zainteresowaniem, chociaż książka mogłaby, bez straty, być nieco krótsza.

Zaczytana


Posty:48

 Dotyczy: Nie ma mowy!
 Wysłany: 2019-01-11 20:21:08


    

W zbiorach:     


Nie ma mowy Hellen Russell to książka dla każdej kobiety. Zwłaszcza dla tych zabieganych, niedopuszczających do siebie myśli, że ktoś może jej pomóc, że zawsze ma wszystko pod kontrolą i musi wiele z siebie dawać i robić mnóstwo rzeczy, aby czuć się spełnioną. Jednak czy tak naprawdę to właśnie ona, taka jaka jest, czy wykreowana przez nią super woman z misją i planem na całe życie? Jaka jestem, do czego dążę, czego pragnę, czy w codziennym życiu i natłoku obowiązków znajduję czas dla siebie i bliskich, czy dbam o równowagę itd. - na te pytania powinna odpowiedzieć każda z nas. Najlepiej zmierzyć się ze sobą podczas pobytu na survivalowym obozie dla wikingów. Super przygoda, sięganie w głąb swojej duszy, zmaganie się z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym, sztuka przetrwania a także nawiązywanie relacji, które mają szanse przetrwać. Bardzo polubiłam główne bohaterki, świetnie się z nimi bawiłam podczas pobytu w Skandynawii. Sama pochłaniałam nauki i nawet nabrałam chęci na podobną przygodę :D Sądzę, że bardzo dobrze jest raz na jakiś czas oderwać się o codzienności, odkryć w sobie coś nowego, poprzestawiać priorytety i cieszyć się niczym dziecko z życia. Polecam i zachęcam do stania się wikingiem.

Zaczytana


Posty:48

 Dotyczy: Noc
 Wysłany: 2019-01-11 20:19:06


    

W zbiorach:     


Noc i pierwsze spotkanie z Bernardem Minierem. Być może niefortunnie rozpoczęłam swą przygodę z autorem, gdyż to kolejny tom serii, ale skoro rezerwacja czekała w bibliotece, czym prędzej wzięłam się za lekturę. Nie zaprzeczę, że były fragmenty, które ciągnęły się niczym flaki z olejem, według mnie zupełnie zbędne. Jednak stopniowy rozwój akcji wszystko zrekompensował. Mimo tego, książka niezbyt przypadła mi do gustu. Zakończenie mnie zaskoczyło, szczerze mówiąc spodziewałam się innego obrotu sprawy

61065


Posty:1

 Dotyczy: Pajączek na rowerze
 Wysłany: 2019-01-09 15:11:40


    

W zbiorach:     


Straszna lektura. Dużo błędów językowych. Nie polecam.

Mimma


Posty:1

 Dotyczy: Ta dziewczyna
 Wysłany: 2019-01-04 08:23:51


    

W zbiorach:     


Książka o miłości, którą mogła napisać tylko kobieta. Dlaczego? Bo miłość jest tu przesłodzona, idealna, taka o jakiej marzą właśnie kobiety.On oddany i wierny do bólu. Czytając czekałam aż wreszcie coś się wydarzy.Tym bardziej że z opisu na odwrocie książki wynika że w efekcie zwierzeń między młodymi małżonkami nastąpi jakieś "trzęsienie ziemi" a tu nic się nie dzieje. W ogóle mam wrażenie, że problem przez który nie mogą na początku razem być jest mocno naciągnięty.Zabrakło mi jakiegoś "pieprzu". Dla mnie to opowiadanie mdłe i jałowe.

Andre


Posty:1

 Dotyczy: Szeptucha
 Wysłany: 2019-01-02 20:40:29


    

W zbiorach:     


Polecam cały cykl "Kwiat paproci". Wypożyczyłem pierwszą część "Szeptucha" trochę z ciekawości. Chciałem chyba sobie poczytać coś więcej na temat szeptuchy. Coś mi sie w głowie kołatało, że takie osoby właściwie istnieją do dzisiaj. I gdy zacząłem czytać - przepadłem. Warto poznać wszelakie stwory, w które wierzyli nasi przodkowie. Poza tym wszystkie części napisane są bardzo wartkim językiem. W swoisty świat fantazji wpleciona jest umiejętnie współczesność, jej problemy, oczekiwania etc. Polecam

Mija


Posty:594

 Dotyczy: Czwarta władza [Film]
 Wysłany: 2019-01-02 19:16:35


    

W zbiorach:     


Kawał porządnie zrobionego kina. Ważny głos w dyskusji o wolności prasy.
Świetny duet - Meryl Streep i Tom Hanks i sprawa, o której powinien usłyszeć świat.
Polecam!

Mija


Posty:594

 Dotyczy: Kataklizm [Film]
 Wysłany: 2019-01-02 19:13:21


    

W zbiorach:     


Dziwny to film. Może dlatego, że to francuskie kino katastroficzne...
Pomysł niezły, finał rozczarowujący...

Mija


Posty:594

 Dotyczy: Psiego najlepszego czyli Był sobie pies na święta
 Wysłany: 2019-01-02 19:05:39


    

W zbiorach:     


Pełna wzruszeń historia o mężczyźnie, któremu los sprawił niespodziankę w postaci gromady szczeniąt. W tle zima i Boże Narodzenie.
Opowieść nie tylko dla miłośników psów!

84316


Posty:1

 Dotyczy: Nadzieja
 Wysłany: 2018-12-29 16:44:16


    

W zbiorach:     


Książka opowiada o niespełnionej miłości i niewoli. Jednocześnie jest to fragment historii, której przed tym nikt nie opisał. Ta powieść to gotowy scenariusz do filmu o męczeństwie Polaków.

Zaczytana


Posty:48

 Dotyczy: Owoce miłości
 Wysłany: 2018-12-27 23:22:39


    

W zbiorach:     


Celowo nie pisałam recenzji po przeczytaniu każdej części, gdyż moim zdaniem, aby mieć jakiekolwiek zdanie na temat Cyklu: Roku na Kwiatowej, wypada przeczytać go w całości. Książki dla kobiet i o o kobietach. Cztery sąsiadki mieszkające w jednym bloku zaczynają się przyjaźnić, początkowo idzie im to opornie, jednak z czasem przyjaźń staje się tak silna, że zakładają Klub Kapciowy. Podczas spotkań plotkują o sprawach błahych, poważnych, śmiesznych, wspierają się i tej kobiecej sile jest moc i pozytywna energia. Mimo tego, że każda z nich jest zupełnie inną jednostką, reprezentuje inny charakter, są w stanie stanąć za sobą murem i zjednoczyć siły, aby pomóc tej najbardziej potrzebującej. Zawsze mogą na siebie liczyć i się wzajemnie mobilizują. Gorąco polecam.

Zaczytana


Posty:48

 Dotyczy: Żerca
 Wysłany: 2018-12-27 23:02:49


    

W zbiorach:     


Z Żercą pod kocem i pyszną herbatą na podorędziu spędziłam dwa przemiłe wieczory. Sporo się wyjaśniło, ale jednocześnie wiele kwestii dotyczących głównej bohaterki stało się bardziej enigmatycznych. W tej części bogowie będą szczęgólnie aktywni. Gosia po wyjeździe szeptuchy na wak.... pielgrzymkę przejmuje dzielnie jej obowiązki. Samodzielnie przeprowadza też rytuał płodności z panną młodą i jej przyjaciółkami ciekawie i śmiesznie opisany. Czy Mieszko łaskawie zaszczyci Gosię swym powrotem? Co wyniknie z rodzącej się przyjaźni pomiędzy nią a młodym żercą Witkiem? Czy wizje i bogowie choć na chwilę dadzą Gosi spokój, jakiego potrzebuje? Gorąco polecam.