Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą
 Wysłany: 2018-11-12 16:52:14


    

W zbiorach:     


Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą to powieść obyczajowa. Opisuje losy mieszkańców jednej z kamienic w Krakowie i ich zmagania z własnymi problemami, nieraz głęboko ukryte przed wzrokiem ciekawskich lub cynicznych i opryskliwych sąsiadów. Początkowo powieść mnie nie zachwyciła i dłużyła się niemiłosiernie, jednak dałam jej szansę i w drugiej połowie książki byłam już nie tylko zaprzyjaźniona z niektórymi mieszkańcami ulicy Gwiaździstej ale również, tak zwyczajnie, po ludzku im współczułam. Faktycznie powieść Agnieszki Krawczyk będąca pierwszym tomem Uśmiechów losu wzrusza i pokazuje, jak za maską niedostępnych i zamkniętych w sobie osób kryją się prawdziwi wrażliwcy na ból i cierpienie innych. Są też bohaterowie, którzy chętnie niosą pomoc nie oczekując nic w zamian. Ta książka wprost pokazuje, że czasem warto i trzeba coś zrobić dla drugiej osoby nie patrząc na nią przez pryzmat wspomnień. Dobre uczynki zbliżają ludzi. Jednak często, jak to w życiu bywa pogodzenie się z przeszłością i robienie dobrych uczynków nierzadko są obarczone rozliczeniem z sobą samym, własnymi słabościami. To pozytywna książka, momentami wzrusza, a czasami sprawia, że denerwujemy się razem z bohaterami. Chętnie sięgnę po kolejny tom Uśmiechów losów. Polecam dla tzw. odstresowania się. :D

Lamika


Posty:443

 Dotyczy: Stalker
 Wysłany: 2018-11-12 09:49:45


    

W zbiorach:     


Czego tu nie ma ! I bestialskie morderstwa, i orgie, i narkomani, i złe psy. Do tego modne ostatnio w literaturze i filmie: pani detektyw w ciąży i jednopłciowe związki. Pewnie to skutek pisania powieści przez 2 osoby pod jednym pseudonimem: każda coś dorzuca i robi się kilka grzybków w barszczu Mordercy trudno się domyślić, bo jest trochę jak deus ex machina,
tym niemniej czyta się z zainteresowaniem co jeszcze wymyślą autorzy. Na swój sposób zabawne przez to nagromadzenie zdarzeń, chociaż długie nad miarę.

42100


Posty:1

 Dotyczy: Horyzont zła
 Wysłany: 2018-11-11 12:26:34


    

W zbiorach:     


co za książka! Nie można się oderwać.Od pierwszej do ostatniej strony czyta się z zapartym tchem.Polecam miłośnikom thrillerów

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Hashtag
 Wysłany: 2018-11-10 20:11:48


    

W zbiorach:     


Czekając na Hashtag Mroza, który miała być przysłowiową petardą w jego twórczości, nie spodziewałam się, że tak bardzo się zawiodę. Dobrze, że książkę wypożyczyłam z biblioteki, bo żałowałabym podwójnie. Niestety, książka mi się nie podobała. Nie rozumiem także zachwytów nad nią. Jednak o gustach się nie dyskutuje, zatem jeśli ktoś chce, tak jak ja się umęczyć, proszę bardzo. Właściwie, dopóki nie przeczytasz jakiejś książki, trudno ocenić, czy się podoba i przypadnie do gustu. W przypadku Hashtagu, kilka razy chciałam zaprzestać czytania. Książka jest... właściwie o czym? Odniosłam wrażenie, że to nudny wykład o finansach/urojeniach / chorobie psychicznej i sama nie wiem o czym jeszcze? O zemście? Czekałam na wielkie bum i...nawet zakończenie wywołało jedynie myśl: Nareszcie koniec.

45939


Posty:40

 Dotyczy: Rodzinnych ciepłych świąt
 Wysłany: 2018-11-08 19:44:20


    

W zbiorach:     


Jakaś chora książka, o patologii w rodzinie, co to ma do świąt? Chory z nienawiści człowiek robi piekło w domu żonie i dzieciom, po kilku latach katuje ją na ich oczach. Taka książka nic nie wnosi, żadnej wartości, wręcz przeciwnie. Jest przygnębiająca, nie wiem dla kogo i po co takie książki powstają. Może p. Parus chciała być oryginalna, to jej nie wyszło.

Lamika


Posty:443

 Dotyczy: Milcząca dziewczyna
 Wysłany: 2018-11-05 14:56:35


    

W zbiorach:     


Autorka przyznaje, że to jej najbardziej osobista książka, bo oparta na chińskich legendach opowiadanych przez matkę. Legendy może i ciekawe, natomiast książka do specjalnie udanych nie należy. Zapewne po to, aby stworzyć aurę tajemniczości autorka pozbawia jednocześnie dochodzeniowców umiejętności logicznego myślenia i cały czas wydają się dziećmi zagubionymi we mgle, nie potrafiącymi skojarzyć prostych faktów. Spodziewałam się czegoś więcej.

67662


Posty:69

 Dotyczy: Zima w Lizbonie
 Wysłany: 2018-11-05 09:51:46


    

W zbiorach:     


Książka ze świetnym klimatem. Dla fanów noir pozycja obowiązkowa.

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Ślepy archeolog
 Wysłany: 2018-11-04 11:04:47


    

W zbiorach:     


Ślepy archeolog to moje pierwsze spotkanie z twórczością Marty Guzowskiej. Mimo trudnego początku lektury tejże książki - niezbyt lubię narrację w pierwszej osobie, po około 80 stronach zaginęłam wraz z ekipą Toma Mara na wykopaliskach w Krecie.
Książkę czyta się w zawrotnym tempie. Tom Mara pełniący funkcję szefa wykopalisk archeologicznych jest wybitnym specjalistą kultury minojskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze jest niewidomy, lub jak sam o sobie mówi ślepy. W wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas trzęsienia ziemi stracił wzrok. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie aby spełnić swoje marzenia i pasje związane z archeologią. Nie będę opisywała dokładnie, co działo się w kryminale, dowiecie się o tym sami. Jedynie napomknę, ze trup się gęsto ściele. Zagadka goni zagadkę. Sam profesor zostaje wplątany w nieprzewidywalna w skutkach grę, w której stawką jest życie ludzi z ekipy wykopaliskowej a z czasem i jego. Jak daleko ktoś się posunie, aby wykazać, ze niewidomy i światowej sławy archeolog padł ofiara szaleństwa? Czy się to uda? Przeczytajcie, nie będzie to czas stracony. Milej lektury

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Zapach prawdy
 Wysłany: 2018-11-01 18:56:02


    

W zbiorach:     


Sięgając po Zapach prawdy obawiałam się, że ten polski kryminał mnie nie porwie. Myliłam się, co mnie niezmiernie cieszy. Mamy do czynienia nie tylko z zagadkowym morderstwem profesora Adam Korczyńskiego, szanowanego starszego pana, specjalisty orchidologii, ale także z tajemnicami dotyczącymi jego rodziny, które sięgają wiele, wiele lat wstecz. Śledztwo prowadzone jest wielotorowo: nie tylko przez organy ścigania, którymi dowodzi Michał Orski ale również na polu prywatnym przez Anitę Herbst, panią adwokat, wieloletnią przyjaciółkę rodziny Korczyńskich. Czy para śledczych zjednoczy swe siły i rozwiążę coraz to bardziej zagmatwaną sprawę morderstwa profesora? Jakie tajemnice i dawno skrywane urazy ujrzą światło dzienne. Polecam pierwszy tom Pensjonatu Biały Dwór. Główni bohaterowie nie zrażają do siebie zarówno stylem życia, jak i kulturą osobistą. Ponadto lokalna społeczność, hermetyczna i znająca się od podszewki także dostarcza wielu informacji oraz ujawnia dawne tajemnice. Nie ma wulgaryzmów i wydarzeń rodem science fiction, które często w kryminałach występują. Gorąco polecam, gdyż Zapach prawdy czyta się naprawdę z przyjemnością.

Mija


Posty:584

 Dotyczy: Wszyscy moi mężczyźni [Film]
 Wysłany: 2018-10-31 17:51:33


    

W zbiorach:     


Klasyczna komedia romantyczna - ciepła i mądra. Szkoda, że w życiu trudno o takie relacje.
Dla każdego!

Mija


Posty:584

 Dotyczy: Mgły Toskanii
 Wysłany: 2018-10-31 17:47:27


    

W zbiorach:     


Sama historia jest ciekawa i dobrze napisana. Za dużo tu jednak szczegółów dotyczących konserwacji dzieł sztuki. Plus za opisy i ciekawostki dotyczące Toskanii.

Mija


Posty:584

 Dotyczy: Nie odpuszczaj
 Wysłany: 2018-10-31 17:44:25


    

W zbiorach:     


Coben powraca w bardzo dobrej formie.
Thriller zaskakuje i wciąga, a także każe się zastanowić nad konsekwencjami naszych czynów i wyborów.
Polecam!

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Zbyt piękne
 Wysłany: 2018-10-30 11:46:05


    

W zbiorach:     


Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Zuza zaciągając kredyt hipoteczny, kupuje dom. Gdy się chce do niego wprowadzić, okazuje się, że dom już ma swojego właściciela, Tymona. Dwoje zupełnie sobie obcych ludzi, którzy zostali oszukani, muszą zjednoczyć siły, aby odnaleźć poprzedniego właściciela domu i odzyskać od niego pieniądze. Samo spotkanie Zuzy i Tymka nie wróży nic dobrego, a ze współpracy tej pary wyniknie mnóstwo śmiechu. Dodatkowo sprawa się komplikuje, gdy na jaw wychodzi informacja, że żadne z nich nie jest właścicielem domu, jest bowiem ktoś trzeci i to do niej należy dom. Zaś sam sprzedawca ulotnił się niczym kamfora. Z racji braku zaufania do organów ścigania Zuza i Tymek próbują na własną rękę odszukać Hieronima Srokę oraz odzyskać od niego wyłudzone pieniądze. Solidaryzując się we wspólnym bólu, zawiązują sojusz i zamieszkują razem. Zuza to wybuchowa i strasznie wygadana kobieta, jako bohaterka książki, bardzo mnie denerwowała. Tymek, spokojny, w zrównoważony, pod wpływem ciągłych sprzeczek ze współtowarzyszką doli i niedoli, staje się kłębkiem nerwów. Książka wciąga, sytuacje jakie przydarzają się bohaterom wywołują uśmiech czytelnika. Niemniej jednak czytałam zdecydowanie ciekawsze i śmieszniejsze powieści tej autorki.

58110


Posty:2

 Dotyczy: Pełnia życia : [jak odnalazłam i pokochałam swoją duszę]
 Wysłany: 2018-10-29 18:48:44


    

W zbiorach:     


szkoda, ze tak to nieprofesjonalnie wygląda

58110


Posty:2

 Dotyczy: Pełnia życia : [jak odnalazłam i pokochałam swoją duszę]
 Wysłany: 2018-10-29 18:47:59


    

W zbiorach:     


chyba nie ma szansy na wypozyczenie tej ksiazki , przetrzymana czekam juz drugi miesiac, sprzeczne informacje od pracownikow biblioteki 113 Pan twierdzi ze wysyłane są smsy bez telefonow bo "nie mam mozliwosci dzwonienia do wszystkich klientów przetrzymujacych" , Pani twierdzi natomiast ze dzwonią.

Ewa


Posty:46

 Dotyczy: Rodzinnych ciepłych świąt
 Wysłany: 2018-10-29 08:08:47


    

W zbiorach:     


Dramat. Psychopata znęca się nad żoną i małymi dziećmi, dochodzi do tragedii. Tytuł mylący, książka ani obyczajowa ani kryminał, przemoc w rodzinie, morderstwo na oczach dzieci, które próbują oderwać ojca od matki i w rezultacie do końca życia będą żyły w przeświadczeniu, że mogły coś zrobić, starsza mogła szybciej zrozumieć niewyraźną mowę małej... Nie polecam nikomu.

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Wiedźma duszona w winie
 Wysłany: 2018-10-27 20:07:09


    

W zbiorach:     


Wiedźma duszona w winie intrygujący tytuł, a że to kolejna książka Marty Obuch, nie mogłam się powstrzymać, aby jej nie przeczytać :
Bożena to elegancka, twardo stąpającą po ziemi pani bankowiec. Oprócz tego, że jest dobrze sytuowana, jest singielką. Poznajemy ją w drodze do Pruskiej Stacji, gdzie ma się stawić, gdyż odziedziczyła spadek po swoim dawno niewidzianym wujku. Gdy udaje jej się tam dotrzeć, z trudem, bo z trudem, bez własnego auta, które w wyniku wypadku, jaki Bożenka miała po drodze, nie nadawało się chwilowo do użytku, dociera na Stację Pruską i....zaczynają się jej kłopoty, a właściwie perypetie. Aby otrzymać spadek musi zawrzeć kontrakt z mieszkającym już na Stacji Pruskiej w budynku po starej stacji kolejowej zrobiono część mieszkalną oraz bistro Rochem. Pomijam moment spotkania obojga spadkobierców, który mocno nadwyrężył Bożenkę. Natomiast godnym uwagi jest spotkanie z Cyganką Cezarią oraz przyjaciółmi Rocha. Intryga i wspólne planowanie misji, aby utrzymać bistro na stacji wzbudzają śmiech i zapewniają dobrą rozrywkę czytelnikowi. Czy zacna pani bankowiec będzie w stanie wyskoczyć ze szpilek i wbić się w kalosze oraz stać przy garach? Książkę oceniam jako ciekawą, zapewniającą dawkę humoru, aczkolwiek w drugiej części sytuacji wywołujących śmiech było więcej i bardziej ubawiłam się przy "Metodzie na wnuczkę" lub "Łopatą od serca", czy "Francuskim piesku".

Zaczytana


Posty:36

 Dotyczy: Uczucia zaklęte w kamieniu
 Wysłany: 2018-10-27 20:06:17


    

W zbiorach:     


Uczucia zaklęte w kamieniu to moje siódme spotkanie z mieszkańcami Jagodna. W tej części poznajemy Leę, która zaczynając nowy rozdział w swoim życiu, wyrusza w okolice świętokrzyskiego na poszukiwania kamieni do biżuterii jaką projektuje dla swoich klientek. Niestety, po drodze jej auto przestaje współpracować. Lee trafia do kawiarni Małgosi i tam szuka pomocy i mechanika. Mechanik to gburowaty i wyzwalający w Lei najgorsze odczucia z czasem ją zaintryguje. Nie mam tutaj na myśli jego pasji dotyczącej samochodów, a raczej charakter. Dworek tętni życiem i rozwija swą działalność. Wiele zaczyna się też dziać w życiu Tamary i Łukasza. Stabilizuje się także sytuacja zdrowotna Pani Róża. Natomiast co u reszty bohaterów, musicie dowiedzieć się sami :.
Książkę, podobnie, jak poprzednie z serii czyta się ciekawie i szybko, czujemy, jakbyśmy byli wraz z mieszkańcami z Jagodnie, w końcu to już nasi dobrzy znajomi. Mam nadzieję, że niedługo powstanie nowy tom, gdyż wiele spraw nie zostało wyjaśnionych również relacje niektórych bohaterów, aż proszą się o kontynuację.

Lamika


Posty:443

 Dotyczy: Skrucha
 Wysłany: 2018-10-23 19:27:33


    

W zbiorach:     


Umiejętnie budowane napięcie, dość zagmatwana intryga, chociaż postacie bohaterów trochę mało wiarygodne. Jakoś nie pasuje mi sposób rozumowania 6-latki, a jeszcze bardziej trauma pani detektyw. Sprawa zabójstwa też dziwna i niedokończona. Gdyby autor wymyślił inne zakończenie wyszłoby to książce na dobre, bo to, rodem niemal z 19-to wiecznych powieści, gdzie wszystko się ze wszystkim łączy bardziej śmieszne niż straszne.
Tym niemniej 3/4 powieści czyta się z zainteresowaniem.

46948


Posty:1

 Dotyczy: Zamieć śnieżna i woń migdałów
 Wysłany: 2018-10-22 07:23:23


    

W zbiorach:     


Spodziewałam się czegoś lepszego. Nie zachwyciła.