Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Zaczytana


Posty:28

 Dotyczy: Wakacje i inne nieszczęścia
 Wysłany: 2018-10-20 14:24:49


    

W zbiorach:     


Długo czekałam na tę książkę, jednak nie urzekła mnie, a wręcz przeciwnie zniechęciłam się do niej. Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, bo pomimo nudnego, jak flaki z olejem początku, sądziłam, że akcja się rozkręci, oddałam do biblioteki. Niestety ten klimat, niemniej jednak liczę, że powieść znajdzie swoich amatorów.

Zaczytana


Posty:28

 Dotyczy: Szeptucha
 Wysłany: 2018-10-20 14:19:57


    

W zbiorach:     


Sięgnęłam po Szeptuchę zachęcona pozytywnymi opiniami znajomych, nie zawiodłam się, choć początkowo podeszłam do tej książki z dużą dawką wątpliwości. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron, totalnie przepadłam w rejonach świętokrzyskich wraz z Gosławą Brzózką, świeżo upieczoną panią doktor, która musi odbyć roczną praktykę u szeptuchy. Można rzec, również byłam na praktykach u szeptuchy .
Ubawiłam się i niejednokrotnie i uśmiałam z poczynań głównej bohaterki oraz jej prób logicznego wytłumaczenia sobie obecności bóstw, strzyg, wąpierzy i innych stworzeń z mitologii słowiańskiej.
Zaś samo obcowanie i rozmowy z bóstwami zostały w niesamowity i obrazowy sposób przez autorkę opisane. Gorąco zachęcam do lektury. Z niecierpliwością czekam na możliwość zatopienia się w lekturze drugiego tomu.

Zaczytana


Posty:28

 Dotyczy: Listy i szepty
 Wysłany: 2018-10-20 13:35:16


    

W zbiorach:     


Listy i szepty to drugi tom cyklu: Mansarda pod aniołami, Agnieszki Olejnik.
Rozwikłamy w nim zagadkę związaną z młodzieńczym okresem życia babci Leny, poznamy dalsze losy mieszkańców kamienicy.
Moim zdaniem drugi tom, mimo lekkości czytania, traktował o bardzo trudnych kwestiach: życie, śmierć, samotność, tragedia, radość, ukryta miłość, walka o lepsze jutro i wiele innych. Smutne historie, trudne decyzje, takie scenariusze pisze życie. Jednak dzięki głównej bohaterce, Lenie, wszyscy wokół, zaczynają widzieć świat w lepszych barwach, poprawiają się też stosunki międzyludzkie i życie w kamienicy staje się bardziej znośne. Sama Lena zaś, dojrzewa do życiowych decyzji. Zachęcam do lektury.

Jadwiga


Posty:7

 Dotyczy: Zaginiona
 Wysłany: 2018-10-19 13:33:15


    

W zbiorach:     


Kolejna wspaniała książka tej autorki. Książki LISY HARRIS czyta się z zapartym tchem. Doskonale napisana pełna zaskakujących wątków . Gorąco polecam. Wspaniała.

Jadwiga


Posty:7

 Dotyczy: Wendeta
 Wysłany: 2018-10-19 13:27:41


    

W zbiorach:     


książka jest wspaniała, pełna zwrotów akcji. nie oczekiwane zakończenie. Polecam.

Oko


Posty:3

 Dotyczy: Kobiety mafii [Film]
 Wysłany: 2018-10-19 09:09:21


    

W zbiorach:     


Takiego nagromadzenia wulgaryzmów w jednym filmie jeszcze chyba nie słyszałem. Wydawało mi się, że klasyczne już "Psy" były pod tym względem rekordowe, ale przy "kobietach mafii" wymiękają Co wrażliwsze uszy mogą tego nie zdzierżyć.

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Kolekcjoner motyli
 Wysłany: 2018-10-17 17:45:13


    

W zbiorach:     


Perwersyjne dziwadełko, które jednak wciąga w swoją oniryczną atmosferę. Mogą razić niekonsekwencje i sposób narracji, prowadzony przez wprawdzie oczytaną w klasyce, ale niewykształconą dziewczynę, która dokonuje błyskawicznych ocen psychologicznych wyszukanym językiem, żeby za chwilę uprościć inną sytuację wulgarnym słowem, ale jednocześnie książka zaciekawia.
I wbrew tematowi nie epatuje okrucieństwem, które jest jakby w tle. W sumie pozycja rozrywkowa.

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Pocieszki
 Wysłany: 2018-10-15 18:46:58


    

W zbiorach:     


Grochola w bardzo dobrej formie!
Lekkie pióro, trafne obserwacje, rzeczy bliskie każdej kobiecie, historie z życia wzięte niosące pociechę i zmuszające do refleksji.
Polecam!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Za zamkniętymi drzwiami
 Wysłany: 2018-10-09 21:58:42


    

W zbiorach:     


Mimo, że książkę czyta się szybko i wzbudza ona emocje, to we mnie bardziej uczucia politowania niż grozy.
Główna bohaterka irytuje, zachowania osób postronnych dość dziwne, zwłaszcza jej rodziców. Zakończenie przewidywalne. Ogólnie do przeczytania w jeden wieczór i zapomnienia nazajutrz

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Chirurgica w Nepalu
 Wysłany: 2018-10-08 19:12:43


    

W zbiorach:     


Książka odważnej kobiety-chirurga, która sama wyruszyła do Nepalu, by pomagać. Szczera opowieść o biedzie i cierpieniu, ale też o pięknie tego kraju. Mnóstwo fotografii i relacji z pierwszej ręki. Kolejny dowód na to, jakimi jesteśmy szczęściarzami, mieszkając w Europie!
Nie tylko dla miłośników Azji!

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Marzenia z terminem ważności
 Wysłany: 2018-10-08 19:05:17


    

W zbiorach:     


Dobrze napisana, skłaniająca do przemyśleń historia o rodzinie i zaczynaniu od nowa. O kobietach, które walczą o siebie i mężczyznach, którzy choć błądzą, dokonują właściwych wyborów.
Styl Magdaleny Witkiewicz i Moniki Szwai. Polecam!

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Królowa w Tower : upadek Anny Boleyn
 Wysłany: 2018-10-07 11:13:21


    

W zbiorach:     


Jak napisać rzetelną książkę popularnonaukową z wieloma odniesieniami do tekstów źródłowych, bogatą bibliografią, kilkustronicowymi przypisami i jednocześnie nie zanudzić czytelnika ? To niełatwe zadanie perfekcyjne udało się Alice Weir. Fakt, że książka dotyczy jednego z największych skandali historycznych, który był tysiące razy opisywany zarówno przez beletrystów, dramaturgów jak i naukowców nie zmienia faktu, że dobrze znaną historię czyta się z zainteresowaniem, zwłaszcza, że autorka stawia ciekawą, choć kontrowersyjną tezę której w dużym stopniu sama sobie zaprzecza, że była to pomyłka sądowa, a król nie tyle był motorem intrygi ile uwikłanym w kłamstwa uczestnikiem. Warto zastanowić się nad takim postawieniem sprawy, zgodzić się lub nie, ale koniecznie przeczytać.

lamus


Posty:197

 Dotyczy: Facet z ogłoszenia
 Wysłany: 2018-09-29 23:50:35


    

W zbiorach:     


Relaksująca, z poczuciem humoru. Czyta się z przyjemnością.

lamus


Posty:197

 Dotyczy: Śmiertelny koktajl
 Wysłany: 2018-09-29 23:41:23


    

W zbiorach:     


Dobra, sensacyjna książka. Napisana tak, że nie pozwala pominąć nawet jednego akapitu. Świetnie budowane napięcie. I tylko szkoda, że po tak zbudowanym napięciu końcówka wydaje się trochę miałka.

Zaczytana


Posty:28

 Dotyczy: Żmijowisko
 Wysłany: 2018-09-29 20:02:59


    

W zbiorach:     


Na Żmijowisko czekałam dość długo, więc moja radość, że wreszcie mogę zanurzyć się w lekturze była ogromna. Chwalona i długo oczekiwana książka, zresztą pierwsza tego autora, którą miałam przyjemność czytać. Być może znajdzie ona swoich amatorów, mnie jednak nie przypadła do gustu.
Wprawdzie książkę czyta się szybko, czegoś mi tu zabrakło, czytałam, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało i jak zakończą się poszukiwania dziewczynki. Zakończenie kompletnie zaskakuje. Nie polecam, zawiodłam się na Żmijowisku. Spodziewałam się czegoś innego, nie studium psychologicznego grupy osób z czasów studiów oraz ich obecnych partnerów.
Poszukiwania Ady spadają na drugi o ile nie na trzeci plan. Aczkolwiek są momenty, w których jesteśmy zwodzeni na manowce i już sądzimy, że wiemy co się stało.
Żmijowisko to książka wnikliwie ukazująca życie bohaterów z perspektywy każdego z nich. Wewnętrzne rozterki, życie w obłudzie lub byle jak, aby do przodu i aby zachować pozory, że jest fajnie.

Zaczytana


Posty:28

 Dotyczy: Diabli nadali
 Wysłany: 2018-09-29 19:59:28


    

W zbiorach:     


Diabli nadali, świetny tytuł i dobrze napisana książka z ciekawą fabułą.
Główni bohaterowie czasami wywołują uśmiech na twarzy, a czasami aż chce im się wskazać właściwą drogę.
Monika sekretarka Dagmara Różyka, zwanego w kręgach pracowniczych Diabłem przystojny, inteligentny i okropny babiarz, nie przepuści żadnej kobiecie trudno się oprzeć jego urokowi popada w nie lada kłopoty, gdy okazuje się, że jej szef został zamordowany. Z firmy znika także niezmiernie zainteresowana Diabłem Zdzira Magda Wikcińska, zastępczyni Diabła. Monika staję się wówczas główną i na długi czas jedyną podejrzaną. Z kłopotów próbuje jej się wydostać sąsiad Policjant, z którym Monika wieczorami biega, a który niemrawo zabiega o jej względy. Akcja nabiera tempa, gdy okazuje się, że zamordowanym nie był wcale szef Moniki, a ktoś bardzo do niego podobny. Niczym z rękawa wysypują się sekrety Dagmara, a jego jedyną powierniczką, można rzec przyjaciółką zostaje jego własna sekretarka. Czy uda się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca? Polecam.

50667


Posty:1

 Dotyczy: Gra o wszystko [Film]
 Wysłany: 2018-09-29 09:49:46


    

W zbiorach:     


Świetna narracja, pierwszy raz widziałam film z tą aktorką. Polecam

Lamika


Posty:440

 Dotyczy: Siedź cicho
 Wysłany: 2018-09-24 21:14:15


    

W zbiorach:     


Mimo mojej niechęci do amerykańskich thrillerów sądowych ciekawość co będzie dalej i kto stoi za porwaniem dzieci sędziego przeważyła. Autor zaniedbał trochę wiarygodność psychologiczną głównych postaci, bo chyba żaden sędzia ani jego żona nie mogą być tacy naiwni i postępować równie bezsensownie. Istnieją lepsze dreszczowce, ale da się przeczytać, choć bez wielkich emocji.

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Do wszystkich chłopców, których kochałam
 Wysłany: 2018-09-24 17:40:54


    

W zbiorach:     


Okazuje się, że można pisać o nastolatkach i dla nastolatków bez epatowania seksem, przemocą, wulgaryzmami i bez wykorzystania wątków paranormalnych.
To właśnie taka powieść w starym stylu - o rodzinie, szkole, pierwszych miłościach i czymś tak archaicznym jak listy miłosne.
Polecam i czekam na kolejne części!

Mija


Posty:581

 Dotyczy: Wszystko, czego pragnęliśmy
 Wysłany: 2018-09-24 17:07:45


    

W zbiorach:     


Giffin tym razem nie tylko o miłości. Tematem są też pieniądze, sekrety, błędy wychowawcze i różnice społeczne.
Wciągająca i mądra opowieść!