Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Andre


Posty:2

 Dotyczy: Prom
 Wysłany: 2019-01-23 15:26:28


    

W zbiorach:     


Bardzo ciekawa intryga, której uatrakcyjnienie stanowi niewątpliwie osadzenie jej w realiach mrocznych Wsp Owczych.

Mija


Posty:596

 Dotyczy: Gotowi na wszystko [Film] : Exterminator
 Wysłany: 2019-01-22 18:48:58


    

W zbiorach:     


Bardzo udana komedia o polskiej prowincji, o muzykach, którzy muszą wybierać między komercją , a sztuką. W jednej z ról Paweł Domagała.
Polecam!

Mija


Posty:596

 Dotyczy: Nie ma mowy!
 Wysłany: 2019-01-22 18:30:06


    

W zbiorach:     


Dla kobiet i o kobietach - niby lekko, niby o udawaniu Wikinga, a tak naprawdę o zmaganiu się z życiem, traumach, wyborach, o rodzinie i walce z samą sobą.
Polecam tę wyprawę do Danii!

Zaczytana


Posty:50

 Dotyczy: Ktokolwiek widział
 Wysłany: 2019-01-19 17:23:07


    

W zbiorach:     


Po Ktokolwiek widział sięgnęłam zachęcona opisem na okładce. Wcześniej nie czytała żadnej z książek tejże autorki. Od początku mnie wciągnęła, jednak im dalej brnęłam w tekst, tym bardziej się zastanawiałam nad główną bohaterką Frankie Howe i jej relacjami z ludźmi. Ciekawa akcja, przeplatana relacjami głównej bohaterki i wspomnieniami zarówno jej, jak i jej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa- Sophie, która zaginęła przed 18 latu. Nie powiem, że włos mi się nie jeżył, podczas czytania niektórych fragmentów. Zastanawiałam się także, kto i dlaczego chce spowodować obłęd u Frankie, jaki ma w tym cel. Wspaniały suspens na końcu. Polecam i chętnie sięgnę po Siostry C. Douglas licząc na równie interesujący rozwój akcji.

Zaczytana


Posty:50

 Dotyczy: Naturalista
 Wysłany: 2019-01-19 17:22:29


    

W zbiorach:     


Naturalista był dla mnie zaskoczeniem. Po pierwsze dlatego, że akcja toczyła się wartko, z każdą kolejną stroną książki wydawało mi się, że jestem coraz bliżej rozwiązania zagadki, ale tak nie było. Po drugie obawiałam się czy naukowe wywody głównego bohatera mnie zanudzą i zniechęcą do dalszej lektury, ale wbrew wcześniejszym obawom tak się nie stało. Ciekawa kreacja głównego bohatera. Polecam tę książkę, choć jest okrutna i drastyczna. Okazuje się, że czasem ludzie mogą być groźniejszymi i okrutniejszymi drapieżcami niż zwierzęta.

Mija


Posty:596

 Dotyczy: Pozycja obowiązkowa [Film]
 Wysłany: 2019-01-15 18:50:40


    

W zbiorach:     


Może nie obowiązkowa, ale warta obejrzenia historia grupy kobiet, które w założonym przez siebie kółku czytelniczym, biorą na warsztat "50 twarzy Greya". Lektura staje się dla nich zachętą do życiowych zmian.
Mądra i pełna humoru opowieść!

Mija


Posty:596

 Dotyczy: Szczęście spod igły
 Wysłany: 2019-01-15 18:43:39


    

W zbiorach:     


Świetnie napisana klasyczna powieść obyczajowa o kobietach i dla kobiet. O przyjaźni, rodzinie, która przysparza trosk, o miłości i spełnianiu marzeń.
Polecam!

Ewa


Posty:53

 Dotyczy: Serce z piernika
 Wysłany: 2019-01-14 12:06:24


    

W zbiorach:     


Dramat rodzinny, złagodzony miłą, życzliwą atmosferą, nowymi wyborami, odwagą i uczuciami. Warto przeczytać nawet przed świętami - wciągająca i refleksyjna, ale też ciekawa i niebanalna.

Ewa


Posty:53

 Dotyczy: Cztery płatki śniegu
 Wysłany: 2019-01-14 11:56:46


    

W zbiorach:     


Ciekawa, miła, o starszych i nie tylko. Nieco przejaskrawione postaci, ale i tak polecam Humor też jest, ale przede wszystkim wspaniale wprowadza do świąt, ja się cieszę, że przeczytałam w Adwencie, bo mi dała trochę do myślenia... żeby nie było jak z tą staruszką, co spóźniła się na pociąg: Lepiej późno niż wcale

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Podarunek
 Wysłany: 2019-01-14 11:42:37


    

W zbiorach:     


Miła, ciepła, idealna na święta, jeszcze lepiej przed

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Morderstwo w Boże Narodzenie
 Wysłany: 2019-01-14 11:39:37


    

W zbiorach:     


Świetna historia z lat ok. myślę 1970-80. Arystokracja i nie tylko, śnieżny krajobraz, mroźne wieczory, zaskakujące, nieprzewidywalne akcje... Czekam aż moja druga połowa przeczyta, bo nie zrozumiałam puenty... po raz pierwszy, może zbyt późna pora?

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Sezon życzeń
 Wysłany: 2019-01-14 11:30:53


    

W zbiorach:     


Ciekawa, miła, lekka ale niebanalna. O zimie niewiele, natomiast są wybory natury etycznej, uczucie, humor. Czyta się wspaniale.

Tad


Posty:47

 Dotyczy: Pensjonat
 Wysłany: 2019-01-14 10:56:54


    

W zbiorach:     


Lekki dramat rodzinny, obyczajowy, głównie o osobach starszych, ze świętami w tle. Nie jest "pełną ciepła i serdeczności historią w mroźny wieczór" - okropne głupstwa wypisano o magii świąt na okładce: Wydawnictwo literackie 2011.

Lamika


Posty:447

 Dotyczy: Hipnotyzer
 Wysłany: 2019-01-12 16:28:35


    

W zbiorach:     


Gdybym kierowała się okładką, nie wzięłabym nawet do ręki tej książki, sądząc, że to jakiś "bestseller" kategorii ostatniej. Natomiast znając już pseudonim autorów, byłam spokojna, że owszem - to sensacja, ale na niezłym poziomie. Wprawdzie irytujące są przekomarzanki małżeńskie głównych bohaterów a zwłaszcza irracjonalne zachowania żony, ale sama intryga jest zagmatwana, mylnych tropów sporo a kumulacja zdarzeń w końcówce galopująca. Czyta się z zainteresowaniem, chociaż książka mogłaby, bez straty, być nieco krótsza.

Zaczytana


Posty:50

 Dotyczy: Nie ma mowy!
 Wysłany: 2019-01-11 20:21:08


    

W zbiorach:     


Nie ma mowy Hellen Russell to książka dla każdej kobiety. Zwłaszcza dla tych zabieganych, niedopuszczających do siebie myśli, że ktoś może jej pomóc, że zawsze ma wszystko pod kontrolą i musi wiele z siebie dawać i robić mnóstwo rzeczy, aby czuć się spełnioną. Jednak czy tak naprawdę to właśnie ona, taka jaka jest, czy wykreowana przez nią super woman z misją i planem na całe życie? Jaka jestem, do czego dążę, czego pragnę, czy w codziennym życiu i natłoku obowiązków znajduję czas dla siebie i bliskich, czy dbam o równowagę itd. - na te pytania powinna odpowiedzieć każda z nas. Najlepiej zmierzyć się ze sobą podczas pobytu na survivalowym obozie dla wikingów. Super przygoda, sięganie w głąb swojej duszy, zmaganie się z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym, sztuka przetrwania a także nawiązywanie relacji, które mają szanse przetrwać. Bardzo polubiłam główne bohaterki, świetnie się z nimi bawiłam podczas pobytu w Skandynawii. Sama pochłaniałam nauki i nawet nabrałam chęci na podobną przygodę :D Sądzę, że bardzo dobrze jest raz na jakiś czas oderwać się o codzienności, odkryć w sobie coś nowego, poprzestawiać priorytety i cieszyć się niczym dziecko z życia. Polecam i zachęcam do stania się wikingiem.

Zaczytana


Posty:50

 Dotyczy: Noc
 Wysłany: 2019-01-11 20:19:06


    

W zbiorach:     


Noc i pierwsze spotkanie z Bernardem Minierem. Być może niefortunnie rozpoczęłam swą przygodę z autorem, gdyż to kolejny tom serii, ale skoro rezerwacja czekała w bibliotece, czym prędzej wzięłam się za lekturę. Nie zaprzeczę, że były fragmenty, które ciągnęły się niczym flaki z olejem, według mnie zupełnie zbędne. Jednak stopniowy rozwój akcji wszystko zrekompensował. Mimo tego, książka niezbyt przypadła mi do gustu. Zakończenie mnie zaskoczyło, szczerze mówiąc spodziewałam się innego obrotu sprawy

61065


Posty:1

 Dotyczy: Pajączek na rowerze
 Wysłany: 2019-01-09 15:11:40


    

W zbiorach:     


Straszna lektura. Dużo błędów językowych. Nie polecam.

Mimma


Posty:1

 Dotyczy: Ta dziewczyna
 Wysłany: 2019-01-04 08:23:51


    

W zbiorach:     


Książka o miłości, którą mogła napisać tylko kobieta. Dlaczego? Bo miłość jest tu przesłodzona, idealna, taka o jakiej marzą właśnie kobiety.On oddany i wierny do bólu. Czytając czekałam aż wreszcie coś się wydarzy.Tym bardziej że z opisu na odwrocie książki wynika że w efekcie zwierzeń między młodymi małżonkami nastąpi jakieś "trzęsienie ziemi" a tu nic się nie dzieje. W ogóle mam wrażenie, że problem przez który nie mogą na początku razem być jest mocno naciągnięty.Zabrakło mi jakiegoś "pieprzu". Dla mnie to opowiadanie mdłe i jałowe.

Andre


Posty:2

 Dotyczy: Szeptucha
 Wysłany: 2019-01-02 20:40:29


    

W zbiorach:     


Polecam cały cykl "Kwiat paproci". Wypożyczyłem pierwszą część "Szeptucha" trochę z ciekawości. Chciałem chyba sobie poczytać coś więcej na temat szeptuchy. Coś mi sie w głowie kołatało, że takie osoby właściwie istnieją do dzisiaj. I gdy zacząłem czytać - przepadłem. Warto poznać wszelakie stwory, w które wierzyli nasi przodkowie. Poza tym wszystkie części napisane są bardzo wartkim językiem. W swoisty świat fantazji wpleciona jest umiejętnie współczesność, jej problemy, oczekiwania etc. Polecam

Mija


Posty:596

 Dotyczy: Czwarta władza [Film]
 Wysłany: 2019-01-02 19:16:35


    

W zbiorach:     


Kawał porządnie zrobionego kina. Ważny głos w dyskusji o wolności prasy.
Świetny duet - Meryl Streep i Tom Hanks i sprawa, o której powinien usłyszeć świat.
Polecam!