INFORMACJE  Komunikat

W związku z brakami kadrowymi sobotnie dyżury w Czytelni Naukowej Nr VIII (Warszawa ul. Konarskiego 6) zostają zawieszone do odwołania
13.02.2018


  Głosowanie na projekt zagospodarowania centrum Bemowa


Dzielnica Bemowo poprzez nawiązanie współpracy z Katedrą Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Politechniki Warszawskiej rozpoczęła dyskusję na temat przyszłego kształtu dzielnicy. Powstająca druga linia metra, która już za dwa lata obejmie swym zasięgiem Bemowo, jest pretekstem do zastanowienia się jaki kształt mieszkańcy chcieliby nadać przestrzeni wokół skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Zadaniem studentów było stworzenie takich koncepcji urbanistycznych, które poruszą temat likwidacji spółdzielczego parkingu położonego przy projektowanej stacji metra, firm zamierzających prowadzić działalność usługowo-handlową, deweloperów zainteresowanych zwiększeniem intensywności zabudowy, jak również opinii mieszkańców Bemowa postulujących utworzenie wielofunkcyjnego centrum dzielnicy Bemowo.
Powstały ciekawe, nowatorskie i odważne rozwiązania, których elementy w przyszłości być może zostaną zrealizowane. Mieszkańcy dzielnicy w drodze głosowania mogą wyrazić swoją opinię, które ze zgłoszonych prac najlepiej oddają charakter i odpowiadają na potrzeby dzielnicy.
Zachęcamy wszystkich do wyrażania swoich opinii za pośrednictwem strony internetowej: https://ankieta.bemowo.waw.pl/.


  Wystawa Małgorzaty Chomont"Moje zdjęcia to pejzaże, w których staram się zawrzeć coś wyjątkowego, coś co jest specyfiką, nie tyle samego miejsca, co danej chwili w tym miejscu. To właśnie "ten moment" który sprawia, że zatrzymuje się i naciskam spust migawki, by uwiecznić niepowtarzalną chwilę. Moje zdjęcia są efektem końcowym podążania za emocjami, które wywołują okoliczności przyrody. To właśnie interakcja z przyrodą, zachwyt nad pięknem otaczającego świata sprawiają, że dostrzegam "ten moment" pośród innych, które również kuszą swoją atrakcyjnością."
Małgorzata Chomont

Małgorzata Chomont - Wiceprezes i współtwórca Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w nim lider Zespołu Twórczego-Krajobraz. Instruktor fotografii krajobrazowej w Szkole Fotografii Pawła Sulatyckiego w Zielonej Górze. Prowadzi warszawskie spotkania o tematyce krajobrazu. Członek Stowarzyszenia Przeciw Nicości, promującego fotografię krajobrazową - artystyczną. Laureatka wielu wyróżnień w konkursach fotografii krajobrazowej.


  Zapraszamy

  Komunikat

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119 przy ul. Pełczyńskiego 28C będzie czynna w jedną z sobót miesiąca w godz. od 10.00 do 15.00. W tym półroczu będą to soboty przypadające: 27 stycznia, 24 lutego, 24 marca, 21 kwietnia, 26 maja i 30 czerwca. Dni i godziny otwarcia pozostałych placówek nie ulegają zmianie.
02.01.2018


  Wystawa Dariusza Rusina [zamknięta]

Dariusz Rusin o sobie...

"Już od ponad dwudziestu lat zajmuję się studiowaniem i poznawaniem piękna ukrytego w obrazach... W swej fascynacji sztuką skoncentrowałem się na obrazach olejnych, które wydobywają głębie, perspektywę, światło i ruch. Piękno i estetyka, energia, różnorodność barw są wypadkową nastroju i emocji artysty, które wypływają z głębi jego serca. Będąc otwartym na wyzwania i potrzeby, wsłuchuję się w uczucia jakich każdy doświadcza patrząc na prezentowane przeze mnie prace. Takie działanie daje mi satysfakcję i rezultaty w postaci obopólnego zadowolenia (malarz/odbiorca). Mam za sobą wiele pokazów i odsłon, wyjątkowych, wręcz niepowtarzalnych prac. Współpracuję z wieloma malarzami oraz studiami plastycznymi. Nie ma dla mnie wyzwania, którego bym się nie podjął. Zawsze znajdę czas by porozmawiać o pięknie, filozofii, estetyce, wartościach, duchu i uczuciach jakie ukryte są w mych obrazach. Malowanie zaczyna się w naszych umysłach, razem z Państwem mogę odkryć obraz, na który Państwo będą patrzeć co dzień i dostrzegać zawsze coś nowego i świeżego. Chciałbym Państwu tak wiele pokazać i wciąż czekam na nowe wyzwania."

11.12.2017

  NOWA (stara) Wypożyczalnia 113

Dwa dni pracy zaowocowały ... musicie Państwo to sami zobaczyć! Teraz o wiele łatwiej "buszować" wśród księgozbioru. Zapraszamy do Wypożyczalni 113.


08.11.2017

  Wypożyczalnia gier planszowych

Z przyjemnością informujemy, że w Wypożyczalni nr 113 przy ul. Powstańców Śląskich 108A można wypożyczać gry planszowe. Możliwość stworzenia wypożyczalni gier ze środków budżetu partycypacyjnego na 2017 r. zawdzięczamy Panu Piotrowi Prusińskiemu, który zgłosił taki projekt oraz mieszkańcom Bemowa, którzy ten projekt poparli w głosowaniu.

Zapraszamy do Wypożyczalni nr 113 od piątku, 3 listopada.
Przed wizytą w Wypożyczalni prosimy zapoznać się z regulaminem


2.11.2017


  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.
 Używamy i polecamy:
Statystyka

  • Odwiedzin: 6300929
  • W tym dzisiaj: 847
  • Obecnie gościmy: 49

  • Logowań na konto biblioteczne: 1619025
  • W tym dzisiaj: 253
  • Przesunięto termin
    zwrotu pozycji: 61

  • Pozycji zamówionych: 166
  • Zarezerwowanych: 6632