INFORMACJE



  Komunikat

Uprzejmie informujemy, że z powodu przenoszenia zbiorów do nowego lokalu Wypożyczalnia nr 114 (ul. Powstańców Śląskich 10) będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 1 czerwca 2018 r. Terminy zwrotu wypożyczonych książek zostaną przesunięte a rezerwacje zatrzymane. W wyjątkowych przypadkach możliwe będzie zwrócenie książek w Czytelni nr XVII (Powstańców Śląskich 17). Za utrudnienia przepraszamy.
Informujemy również, że w dniach od 30 kwietnia do 4 maja ulegają zmianie godziny pracy naszych placówek. Placówki będą czynne w godz. 10:00-17:00. Rezerwacje zostaną wstrzymane 27 kwietnia i będą do odbioru do dnia 7 maja.
17.04.2018

  Pakujemy Wypożyczalnię 114 do pudełek :)





23.04.2018

  Zapraszamy do udziału w Konkursie



Regulamin Konkursu
17.04.2018

  Warkoczem malowane...



Będąc dzieckiem odkryłam w sobie pasję oraz zamiłowanie do malowania. Pochodzę z pięknie położonej, otoczonej lasami i łąkami miejscowości, z którą jestem bardzo związana, także jako dorosła osoba. To właśnie to miejsce przyczyniło się do mojej fascynacji przyrodą. Otoczenie oraz bliski kontakt z naturą pozwoliło mi na rozwój wyobraźni oraz zainteresowanie baśniami i mitami. Spostrzegłam, że istniejący tak blisko człowieka świat zwierząt i roślin pełen jest tajemniczej magii. To mistyczna siła, która oddziałuje na moją twórczość i decyduje o tematyce oraz ulubionych motywach. W swoich plastycznych poszukiwaniach pragnę, aby każdy Oglądający miał możliwość poczucia opisywanej wcześniej magii oraz razem ze mną mógł odbyć oniryczno-baśniową podróż po niesamowitym świecie natury. Czasem wystarczy zatrzymać się choć na chwilę, by dostrzec coś niezwykłego.
Ulubione techniki plastyczne, które pomagają mi w kształtowaniu warsztatu, to olej i pastel. Dają one możliwość wyrażenia siebie oraz swoich emocji poprzez intensyfikację koloru czy wielokrotne nakładanie warstw. Powstająca chropowata powierzchnia odzwierciedla moje zaangażowanie oraz intensywność refleksji na dany temat.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i animatorką kultury. Moje zainteresowana dotyczą także literatury i mitologii. Uwielbiam słuchać muzyki i podróżować.

Adres strony: warkoczemmalowane.photeria.net

Wystawy:
 • Indywidualna wystawa malarska 'Ogród Wyobraźni'- Biblioteka Pod Skrzydłami, Warszawa Ochota 2017;
 • Zbiorowa wystawa: 'Kobiece Światoprzestrzenie'. Ogólnopolska Wystawa Malarstwa. Galeria Wystaw Artystycznych OKNO, GOK Lesznowola 2017;
 • Zbiorowy Projekt Plastyczny 'Pokolenia' z okazji 85-lecia Zalesia Górnego 2015.


  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.




 Używamy i polecamy:




Statystyka

 • Odwiedzin: 6392639
 • W tym dzisiaj: 1391
 • Obecnie gościmy: 44

 • Logowań na konto biblioteczne: 1648908
 • W tym dzisiaj: 355
 • Przesunięto termin
  zwrotu pozycji: 120

 • Pozycji zamówionych: 8
 • Zarezerwowanych: 6048